Gdy wybierasz się na imprezę, zapewne większą część przygotowań spędzasz nie tyle na robieniu makijażu czy pakowaniu torebki, co na przeglądaniu szafy w poszukiwaniu najlepszej kreacji. Dzisiejszym wpisem pragniemy podpowiedzieć, jak dobrać bluzkę na imprezę. Poznaj kryteria, którymi warto się kierować, żeby czuć się idealnie i pięknie.

1. Charakter imprezy

Uwielbiamy świętować rozmaite okazje, więc nie wszystkie imprezy mają podobny charakter. Jest oczywiste, że inaczej ubierzesz się na urodziny swojego 10-letniego chrześniaka, inaczej na wieczór panieński, a jeszcze inaczej na spotkanie integracyjne w nowej firmie. Im bardziej formalny, oficjalny charakter przyjęcia, tym kolorystyka i krój bluzki powinny być bardziej stonowane. Wyjątkiem mogą być rauty artystyczne – wszelkie wernisaże, otwarcia galerii czy w ogóle imprezy związane z kulturą, sztuką, muzyką pozwalają na dosłowne szaleństwo stylistyczne. Pamiętaj jednak, żeby na imprezach firmowych lub rodzinnych nie przesadzać z dekoltem, wycięciami, wzorzystością. W tych sytuacjach dbasz o swój wizerunek, więc po co stwarzać mylące wrażenie?

2. Miejsce imprezy

Kolejna rzecz, która jest ważna przy wyborze bluzki, to miejsce, gdzie odbywa się impreza. Będziecie celebrować chwile pod gołym niebem? Lepiej pomyśl o nieco grubszym materiale i rękawkach. Zapowiada typowe weekendowe grillowanie? Unikaj jasnych kolorów, na których nawet drobne plamki będą wyraźnie widoczne. Idziecie do restauracji? Lepiej sprawdź jej wystrój. W tych elegantszych dobrze będziesz wyglądała w minimalistycznych, jednolitych bluzkach. Z kolei lokal „z duszą”, z klimatem zachęca do eksperymentów. Barwny efekt daje chociażby bluzka w stylu hiszpańskim, dostępna w naszym asortymencie.

3. Stopień znajomości

Kolejna kwestia warta rozważenia: na ile znasz się z gronem imprezowiczów? Gdy idziesz na sylwestra z tą samą ekipą, z którą świętujesz Nowy Rok od 10 lat, raczej nie macie przed sobą tajemnic i możesz ubrać się w cokolwiek, przyjaciele i tak nie będą tego krytykować. Ale jak zostaniesz odebrana przez nieznajome grono, gdy ubierzesz się zupełnie bez gustu i pomysłu? Dowiedz się, z kim będziesz spędzać imprezę. Warto się wyróżniać, na przykład kwiecistymi wzorami, ale nie silić się na nadmierną ekstrawagancję.

4. Płeć imprezowiczów

Bluzki z głębokim dekoltem raczej nie mają działać na Twoje koleżanki, ale uważaj, gdy idziesz na imprezę pełną mężczyzn. Im więcej ciała odsłaniasz, tym bardziej przyciągasz męski wzrok, co nie zawsze jest komfortowe. Zastanów się, jak chcesz zostać odebrana. Być może warto postawić na delikatny krój, który nie rzuca się w oczy?

5. Moda i dopasowanie

Oczywiście wybór bluzki musi iść w parze z odpowiednim dopasowaniem pozostałych części stroju – spódnicy, butów, marynarki czy spodni. Kwieciste, niebieskie topy świetnie pasują do jeansów, ale już niekoniecznie do marynarki od garsonki. Sprawdź również, co jest modne w tym sezonie, ale nie przywiązuj do tego zbyt dużej wagi. Wiadomo, że odwaga i umiejętne pójście pod prąd to gwarancja udanej stylizacji. Pamiętaj, że w modzie są bluzki z wzorkami etno, roślinami, wąskimi paseczkami, a także te, które obok jednolitego wzoru korzystają z delikatnych falbanek.

Podsumowując – wybierz bluzkę, która pasuje do reszty stroju i nie wywoła ani nadmiernych kontrowersji, ani nie przejdzie bez echa. Jednym słowem, przemyśl wybór pod kątem pięciu kategorii, które wskazaliśmy w artykule. Wtedy z pewnością ubierzesz się stosownie i pięknie. Powodzenia i udanej imprezy!