Chociaż niewielki wzrost jest często postrzegany jako bardzo kobieca cecha, te z nas, którym natura poskąpiła centymetrów w pionie, wiedzą jakie problemy może to sprawiać podczas zakupów. Większość krojów pasuje na wysokie panie, dlatego musimy wykazać się sprytem dobierając ubrania na niskie osoby. Na szczęście istnieje wiele prostych trików, które pomagają oszukać wzrok i optycznie wydłużyć sylwetkę - dziś zdradzimy Wam trzy takie sposoby, które możecie wprowadzić w życie za pomocą ubrań z naszej kolekcji.

1. Długie sukienki z paskiem w talii. To najprostsza droga do osiągnięcia posągowej sylwetki! Podkreślona talia sprawi, że Twoje nogi będą wyglądały na dłuższe. Pamiętaj jednak, by spiąć pasek tak, aby górna część sukienki nie była luźna - Twoim celem jest stworzenie spójnej, długiej linii.

2. Ołówkowe spódnice + szpilki. Prawdziwy klasyk! Doskonale sprawdzi się nawet w pracy, w której obowiązuje biurowy dress code. Także tutaj zadbaj o to podkreślenie talii paskiem. Jeżeli spódnica jest ciemna, dobierz do niej szpilki w podobnym kolorze; jeśli jest jasna - postaw na cieliste szpilki, jak najbardziej zbliżone do odcienia Twojej skóry.

3. Total look. Noszenie jednego koloru od stóp do głów to kolejna metoda na optyczne wydłużenie figury. Dla najlepszego efektu polecamy dwie skrajności: pastele lub bardzo ciemne barwy. Pierwsza opcja będzie wyglądała doskonale z letnią opalenizną, zaś druga, jak łatwo się domyślić, poza dodaniem centymetrów w pionie, odejmie kilka w poziomie. ;)

4. Przeróbki krawieckie. Spódnica lub sukienka idealnie przylega do Twoich kształtów, ale jest za długa? To nie powód, by z niej rezygnować. Ten problem można łatwo rozwiązać wizytą u krawcowej (lub pokusić się na DIY, jeśli potrafisz!). Personalizacja jest szczególnie ważna przy niskim wzroście w połączeniu z kobiecą figurą, gdzie małe rozmiary nie zawsze się sprawdzają. Dzięki drobnym krawieckim przeróbkom Twoje ubrania zawsze będą idealnie dopasowane i już nigdy nie sprawią wrażenia za dużych. Witaj, smuklejsza sylwetko!

To tylko kilka sposobów na optyczne dodanie sobie wzrostu. Zamierzacie z nich korzystać, a może znałyście je już wcześniej? Jesteśmy pewni, że znacie swoje własne, sprawdzone sztuczki - podzielcie się nimi w komentarzach!