Trend miękkich w dotyku tekstur, takich jak zamsz, welur czy aksamit, nie opuszcza nas od kilku sezonów i, co najważniejsze, zamierza zostać na jeszcze dłużej! Okres jesienno-zimowy to jednak czas, kiedy sięgamy po nie znacznie częściej. Nawet, jeżeli są cienkie, to sam ich dotyk sprawia, że robi się nam cieplej - "futerkowe" wykończenie z pewnością wielu z nas przywodzi na myśl koc, którym możemy otulić się w domowym zaciszu.

Współczesne wydanie aksamitnych tekstur ma jednak niewiele wspólnego z domowym zaciszem. Celebryci kochają tego typu materiały i noszą je w najodważniejszych wydaniach. O tym, jak popularny jest to trend, świadczy fakt, że w tym sezonie chętnie noszą go takie ikony popkultury jak Kendall Jenner i Victoria Beckham.

Na pokazach FW 18/19 moglismy podejrzeć, co w temacie ciepłych tekstur mają do powiedzenia wielkie domy mody. Projektanci Prabal Gurung zdecydowali się wydobyć cały majestat weluru, wykorzystując go do uszycia długich peleryn czy lejących się sukni w nasyconych kolorach. Saint Laurent postawił na prostsze podejście do tematu: zobaczyliśmy tu modele utrzymane w czerniach i szarościach, przylegające do sylwetki. Balenciaga natomiast zaprezentowała całą gamę drapowanych sukienek i drobno plisowanych spódnic (kto ich nie kocha?).

My także możemy pochwalić się naszą kolekcją wpisującą się w ten trend: dobrze znacie już nasze zamszowe i welurowe spódnice! Jak widać, nie tylko Was ogrzeją w zimne dni, ale też sprawią, że będziecie na bieżąco z propozycjami projektantów. Śmiało sięgajcie po ciepłe tekstury - wykorzystajcie ubrania z nich wykonane jako centralną część stylizacji, lub dowolnie mieszajcie je w najróżniejszych kombinacjach. Wybór należy do Was!