Wspominalismy już o uwielbianych zarówno przez projektantów, jak i nas samych, odcieniach kamieni szlachetnych. Wszystkie one są jednak bardzo zdecydowane i nasycone. Co zrobić, gdy preferujemy bardziej stonowane barwy, ale chcemy też ubierać się w zgodzie z trendami? Tu wkracza najmodniejszy neutralny kolor tej zimy: brąz.

Zamiłowanie domów mody do tego koloru zaczęło się nieśmiało od jego rdzawych odcieni, ale niedługo po tym mogliśmy podziwiać całą gamę brązów na wybiegach. To właśnie odcienie czekolady i karmelu, a nie czerń, będą stanowić najlepszą bazę na nadchodzące miesiące (wystarczy spojrzeć, jak świetnie komponują się z rubinem, szmaragdem czy szafirem!). Ten niepozorny, często uważany za nudny kolor wniesie odrobinę ciepła w każdą zimową garderobę - dlatego warto dać mu szansę.

Sam trend pojawiał się często na wybiegach podczas pokazów FW 2018/2019 jako nawiązanie do lat 70., w których brązy święciły triumfy. Nie bójcie się dosłownych nawiązań do tego okresu i śmiało łączcie brązowe bluzki czy sukienki w prostych formach z odważnymi akcesoriami i wielkimi fryzurami, ale jeśli to nie Wasze klimaty - sam kolor w zupełności wystarczy. Jak zawsze zachęcamy do interpretowania trendów w taki sposób, by pasowały do Waszego własnego stylu!