Opublikowano Dodaj komentarz

Jak dobrać spódnicę do sylwetki?

Spódnice są słusznie uważane za symbol kobiecości. Ich zwolenniczki podkreślają, że można je nosić dosłownie przez 365 dni roku – wymaga to jedynie odpowiedniego planowania i dobierania innych ubrań, niezależnie od okazji. Myślisz: spódnica nie jest dla mnie? Moja sylwetka nie sprzyja takiej stylizacji? Tym wpisem udowodnimy Ci, że w spódnicy każda kobieta może wyglądać atrakcyjnie!

Spódnica dla każdej kobiety

W przeciwieństwie do spodni spódnica wydaje się idealnym ubiorem, ponieważ zakrywa praktycznie wszystkie cechy sylwetki, które można uznać za niedoskonałe. W legginsach, jeansach czy spodniach od garnituru krzywe nogi, masywne uda i brak pożądanych proporcji są aż nadto widoczne. Tymczasem odpowiedni dobór spódnicy pozwala przekuć wady w zalety, podkreślając Twoją urodę na szereg sposobów.

Co istotne, z uwagi na różnorodność wzorów i materiałów spódnicę możesz założyć przez cały rok i na każdą okazję. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że mężczyźni często zwracają uwagę na panie w spódnicy lub sukience. Kobiety przyznają również, że zakładanie spódnic motywuje do większej dbałości o swój wygląd – poprzez makijaż, fryzurę czy dobór pozostałych elementów stroju. Zastanówmy się więc, jak dobrać spódnicę do sylwetki.

Gruszka

Jeżeli Twoją figurę cechują szerokie biodra przy jednoczesnym płaskim, wysportowanym brzuchu i niewielkim biuście, dobór odpowiedniej spódnicy świetnie podkreśli Twoje walory. Te do kolan, a nawet sięgające łydek sprawiają, że linia bioder jest optycznie mniej wyraźna, co pozwala skupić się na szczupłym, wysmukłym ciele. Ich mocowanie na brzuchu przyciąga wzrok, a brak obfitego biustu nie stanowi przy tym wady. Jako „gruszka” wybieraj spódnice z naturalnych materiałów, jak np. bawełna, a także decyduj się raczej na proste barwy i zrezygnuj z wyrazistych zdobień.

Jabłko

Inną taktykę proponujemy w przypadku sylwetki typu jabłko, co oznacza krągłe kształty, czyli większy brzuch i biust przy jednoczesnym braku wcięcia w talii. W takiej sytuacji dużą rolę odgrywa długość – sięgnij po spódnicę do kolan, która nadaje sylwetce lekkości. Kwestia długości jest kluczowa, bo zbyt długa spódnica podkreśla brak wyrazistych kształtów, a zbyt krótka nie odwraca uwagi od elementów, które chcesz zakryć. Pięknie zaprezentujesz się we wzorzystych, kwiecistych i zdobionych spódnicach – idealnym przykładem są spódnice naszej marki.

Chłopięca / Kolumna

Jeśli Twojej sylwetce brakuje wyraźnie zarysowanych kształtów, spódnica może dodać pożądanych krągłości i zniwelować niepożądany efekt. Doskonałym pomysłem jest sięgnięcie po koliste lub ołówkowe kroje, które odwracają uwagę od prostej linii figury. Pamiętaj, że Twoje nogi nie wyglądają w nich karykaturalnie chudo, nawet jeżeli naprawdę takie są. Kwieciste, kolorowe warianty sprawdzają się jako subtelny dodatek, z kolei jednolite są idealne na bardziej formalne sytuacje, na przykład w pracy. Oba kroje znajdziesz w naszej ofercie, w kategorii spódnice.

Klepsydra

Jeżeli dominantą Twojej sylwetki jest bardzo wyraźne wcięcie w talii, czyli Twoje ciało ma w pewnym sensie klepsydry, z pewnością cieszysz się, że Twoja figura jest uznawana za najbardziej kobiecą i pożądaną. Jednak nawet do tak ładnych kształtów można fatalnie dobrać nieodpowiednią spódniczkę, co zdecydowanie Ci odradzamy. W Twoim przypadku najlepsza będzie ołówkowa spódniczka, która delikatnie rozszerza się na biodrach i zwęża w okolicach kolan, gdzie się kończy.

Rożek

Jeszcze innym typem sylwetki jest rożek. Kobiety o takich kształtach posiadają wąskie biodra, niewielki biust, szczupłe nogi, a jednocześnie nie mają wcięcia w talii. Dla wielu osób to bardzo pożądana sylwetka, jednak mimo tego warto podkreślić jej walory wyborem rozkloszowanej i zdobionej spódnicy.

Podsumowując, zawsze dobieraj spódnicę pod kątem okazji, pory roku, materiału, a także sylwetki. Ten wyjątkowo kobiecy element stroju pasuje do każdej figury. Eksperymentuj, nie bój się zmian i odważnych decyzji. Zwracaj uwagę na proporcje i pamiętaj o maskowaniu niedoskonałości. Wyglądaj atrakcyjnie w spódnicy z bawełny lub wiskozy, jednolitej lub ozdobionej motywem. Po prostu bądź sobą – bądź piękna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.