Opublikowano Dodaj komentarz

Łączenie wzorów

Czasy, kiedy musiałyśmy ograniczać się do jednego wyrazistego wzoru, minęły całe sezony temu. Dziś możemy zestawiać je w dowolnych ilościach – a wręcz jest to wskazane! Jest to niezawodny sposób na wybicie się z tłumu swoją stylizacją, ale i tu należy przestrzegać pewnych praw, aby strój wyglądał modnie i, co najważniejsze, spójnie. Każda rzecz może wyglądać, jakby pochodziła z innej bajki, ale razem muszą tworzyć logiczną całość. Za chwilę zdradzimy Wam prostą zasadę, która pomoże Wam zestawić nawet najbardziej fantazyjne wzory.

Złota reguła, której należy się trzymać: ubrania muszą posiadać element wspólny. Może to być podobna paleta kolorów lub powtarzająca się drobna część wzoru. Nieważne, jaką opcję wybierzesz, właśnie to sprawi, że Twoja stylizacja będzie miała sens (zamiast wzbudzać wątpliwości u każdego, kto zobaczy tę dziką mieszankę wzorów). Spójrzmy na zestawienia stworzone według tej zasady.

Top od razu przyciąga wzrok dużym wzorem. Spódnica, pomimo tego, że sama jest wyrazista, nie gryzie się z nim – łatwo można zauważyć, że print bluzki przypomina fragment tego na spódnicy. Stylizację dopełnij, używając dodatków w kolorach podobnych do tych na ubraniach.

Druga propozycja utrzymana jest w świeżym, letnim klimacie. Kwiaty są obecne zarówno na kardiganie, jak i na spódnicy. Wyglądają nieco inaczej, ale trzymają się tej samej palety barw. Prosta bluzka uspokaja to zestawienie. Dodatki znów zostały dobrane na podstawie kolorów zaczerpniętych z reszty stroju: tutaj jest to soczysty pomarańcz i eleganckie złoto.

Mamy nadzieję, że nasze porady zachęcą Was do sięgnięcia po więcej niż jeden wzór w Waszych codziennych stylizacjach – jest to świetny sposób na odświeżenie i urozmaicenie stroju, który, przy zachowaniu naszej zasady, sprawdzi się nie tylko na imprezach czy wyjściach z przyjaciółkami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.