Opublikowano Dodaj komentarz

Neutralne barwy

Lata 70. powróciły i odbijają się na obecnej modzie na wiele sposobów. Jednym z najciekawszych przejawów tego trendu jest przewaga ciepłych barw. Tak, w tym sezonie zapominamy o czerni, chłodnych błękitach, i innych zimnych kolorach! Nie nosimy też ostrej bieli – ta zostaje wymieniona na całą paletę neutralnych opcji, takich jak ecru, beż, czy gama odcieni typu nude.

Neutralne barwy zajmują ważne miejsce w hierarchii tegorocznych trendów, ale wiele kobiet ignoruje tę tendencję w obawie, że beż czy ciepła szarość będą wyglądać na nich niekorzystnie. To oczywiście nieprawda, bo wystarczy dobrze dobrany odcień, aby wręcz podkreślić kolor cery, oczu czy włosów! Główna rola takich barw to właśnie wydobycie naszej naturalnej urody. Jak to zrobić? Przede wszystkim, szukając cielistych elementów garderoby, wybieraj te, które najbardziej pasują do Twojego koloru skóry. Warto pamiętać, że jeśli jest on ciemny lub opalony, nieco jaśniejszy ton sukienki czy butów pięknie to podkreśli.

Jeżeli cielista sukienka czy bluzka wydają Ci się zbyt odważne, pomyśl o dodatkach w popularnych neutralnych kolorach. Szczególnie dobrze będą one wyglądały ze wspomnianymi ciepłymi kolorami – brązami, czerwieniami czy pomarańczem. “Mała czerwona” i beżowy manicure oraz buty to połączenie godne największych gwiazd! Nie trzeba od razu decydować się na nude od stóp do głów, gdy tak świetnie sprawdzają się w roli tła.

Ostatecznie, jeżeli beż to zupełnie nie Twoja bajka, pomyśl o innych modnych tonach: złamanej bieli, delikatnym brzoskwiniowym różu oraz ciepłych szarościach. Wyglądają świetnie zarówno w wersji gładkiej, jak i w formie najróżniejszych wzorów. Połączone z ciemniejszymi akcentami, stworzą nowoczesny, przykuwający oko look. Łącz i eksperymentuj do woli!

 

Do tej pory neutralna paleta barw służyła bardziej za bazę stylizacji, ale teraz, dzięki obecnym tendencjom w modzie, awansuje do głównej roli. Nie zapominaj, że w tym sezonie nosimy je zarówno pojedynczo, jak i w kombinacjach – złamana biel, szarość, beż, czy brzoskwinia mogą z powodzeniem znaleźć się w jednym zestawie, także w formie printów. Śmiało po nie sięgaj i łącz je do woli!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.