Opublikowano Dodaj komentarz

Wiosenne porządki

Teraz, z początkiem nowego sezonu, wszystkie wpadamy w szał zakupowy. W pewnym momencie jednak możemy się zorientować, że nasza szafa pęka w szwach, a my nadal mamy kilka ubrań na swojej liście “Do kupienia”. Jeżeli brzmi to aż nazbyt znajomo, to nie martw się – prawdopodobnie każda kobieta wpadła kiedyś w pułapkę posiadania zbyt dużej ilości ubrań. Tak, to możliwe! Zakupy to niezawodny sposób na poprawę nastroju, i nikt nie odmawia Wam do nich prawa, ale ile razy kupiłyście rzecz, która potem przeleżała w szafie całe lata i skończyła w koszu lub wydana komuś innemu? Czas z tym skończyć! Dziś przedstawiamy Wam kilka prostych zasad, które sprawią, że wiosenne odświeżanie garderoby przebiegnie sprawnie i nie zakończy się trudnościami w domykaniu szaf.

 

Znaj swoją garderobę

Dla niektórych wydaje się to oczywiste, ale łatwo o tym zapomnieć – szczególnie w sytuacji, gdy Twoja szafa jest zapełniona po brzegi. Wiosenne porządki zacznij od dokładnego przejrzenia garderoby! Schowaj rzeczy z poprzedniego sezonu, zastanów się, których już raczej nie założysz (jeśli są w dobrym stanie, możesz je oddać komuś, kto potrzebuje ich bardziej!), i zorganizuj te, które przejdą ostateczną selekcję. Dobrym pomysłem jest wybranie tych ubrań, które nosisz najcześciej i ułożenie ich w taki sposób, aby były pod ręką kiedy tylko otworzysz szafę.

 

Uniwersalne elementy

Rola rzeczy, które pasują do wszystkiego i na każdą okazję, jest nieoceniona. To one wyznaczają kierunek w Twoim osobistym stylu: służą jako baza stylizacji lub mówią wiele o Twoim charakterze czy trybie życia. Nie musi to być od razu “mała czarna” czy biała koszula, bo każda z nas jest inna i ma inny gust. Pamiętaj natomiast, że to własnie one są najważniejsze w Twojej garderobie, dlatego każdy nowy zakup powinien być utrzymany w podobnym lub pasującym stylu.

 

Perfekcyjne dopasowanie

Tak, tak… Każdej z nas trudno rozstać się z rzeczami, które nosiłyśmy kilka rozmiarów temu, lub które kupiłyśmy z myślą o noszeniu po pierwszej fazie nowej diety. Nie zapominaj jednak, że pierwsze są już prawdopodobnie niemodne i nie pomoże im żadna doza nostalgii, a co do drugich… Nowe ubrania lepiej kupić dopiero po tym, jak osiągniesz wymarzony efekt, bo może on przerosnąć Twoje oczekiwania! Nie miej litości dla żadnego elementu garderoby, który nie pasuje idealnie do Twojej obecnej sylwetki – będzie tylko zabierał miejsce.

 

Nie daj się zwieść wyprzedażom!

O tym trzeba pamiętać cały rok, bo wyprzedaże zdarzają się już kilka razy w sezonie. Przed zakupem zastanów się, jak dana rzecz ma się do Twojego stylu, na jakie okazje mogłabyś ją załozyć, a także czy na pewno kupiłabyś ją w oryginalnej cenie? Jeżeli musiałaś dłużej zastanawiać się nad którymkolwiek z tych pytań, odłóż kuszące ubranie na wieszak (i przejrzyj ponownie rzeczy, które już masz).

 

Dodawanie = odejmowanie

Dobrą zasadą pomagającą utrzymać porządek w szafie jest pozbywanie się jednej rzeczy, gdy mamy zamiar kupić nową. Może wydawać się to radykalne, ale to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu, miejsca na półkach i pieniędzy (tylko dla odważnych, ale nie zaszkodzi spróbować).

 

Po tej garści porad pozostaje nam tylko zapytać: jesteście gotowe na wiosenne porządki w szafie? Nie mamy wątpliwości, że tak! Odkładamy zatem wszystkie wymówki na bok i przystępujemy do dzieła, zanim wiosna rozbudzi się na dobre. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.