Trendy

0 komentarze
3082 odsłony

W roku 1954 Christian Dior stworzył ołówkową spódnicę, a świat od razu stracił dla niej glowę. Nic dziwnego - ten prosty, lecz rewolucyjny w tamtych czasach wynalazek podkreślał kobiecą figurę akcentując talię oraz podążając za naturalnym kształtem bioder i nóg. Od tamtej pory ten dopasowany krój stał się symbolem szyku. Chociaż większość kobiet widzi go głównie w formalnych stylizacjach, to my uwielbiamy ołówkowe spódnice za ich uniwersalność. Dziś wychodzą z biur i oficjalnych uroczystości na ulice i imprezy, a często sprawdzają się nawet w codziennych zestawach. Odważne kolory i wzory sprawią, że jeśli kiedykolwiek uważałaś ten model za nudny, teraz na pewno zmienisz zdanie.

0 komentarze
1632 odsłony

Mówiliśmy już o beżach, które królują w tym sezonie. Co jednak, jeśli neutralne barwy nie są w Twoim stylu? Instytut Pantone zaproponował kilka innych modnych kolorów na wiosnę/lato 2019, z których najbardziej wiosenny jest zdecydowanie żółty! Tak, jak beże, nosimy go w wielu odcieniach: od bladych, przez czyste i nasycone, aż po te, które zahaczają o pomarańcz. Dzięki temu możemy odrzucić mit, że żółty jest mało twarzowy i pasuje tylko wybranej grupie osób - bogactwo odcieni, jakie oferuje, gwarantuje, że każda kobieta znajdzie ton idealny dla siebie.

0 komentarze
487 odsłony

Lata 70. powróciły i odbijają się na obecnej modzie na wiele sposobów. Jednym z najciekawszych przejawów tego trendu jest przewaga ciepłych barw. Tak, w tym sezonie zapominamy o czerni, chłodnych błękitach, i innych zimnych kolorach! Nie nosimy też ostrej bieli - ta zostaje wymieniona na całą paletę neutralnych opcji, takich jak ecru, beż, czy gama odcieni typu nude.

0 komentarze
529 odsłony

Czujecie już pierwsze powiewy wiosny? My tak! O tej porze roku dajemy się oczarować kwiatom, romantycznym falbanom i zwiewnym szyfonom. To oczywiście świetna wiadomość dla miłośniczek stylu boho. Chociaż nazwa tego trendu nawiązuje do słowa bohema, to jego nowoczesna wersja bardziej nawiązuje do mody przełomu lat 60. i 70. niż do luźnych, bogato zdobionych strojów dawnej artystycznej cyganerii. Nie pozwolimy Wam pozostać w tyle - dziś zaproponujemy Wam kilka elementów, których w tym sezonie nie może zabraknąć w szafie współczesnej miłośniczki stylu hippie.

0 komentarze
632 odsłony

Historia apaszki sięga aż starożytnego Egiptu, gdzie królowa Nefertiti przewiązywała fryzurę cienkim kawałkiem materiału. Trzeba jednak przyznać, że prawdziwy szał na ten element garderoby przypadał dopiero na lata 50. i 60. XX wieku, kiedy kobiety używały go nie tylko dla ozdoby, ale i z konieczności. Był to nieodzowny element panującego wtedy stylu pin-up. Dziś co prawda apaszki odeszły nieco w zapomnienie, ale ich wzory królowały na pokazach wiosna/lato 2019 - a wkrótce opanują także nasze szafy. My wychodzimy naprzeciw tym tendencjom i proponujemy Wam kilka modeli zgodnych z tym niezwykle kobiecym trendem.