Historia apaszki sięga aż starożytnego Egiptu, gdzie królowa Nefertiti przewiązywała fryzurę cienkim kawałkiem materiału. Trzeba jednak przyznać, że prawdziwy szał na ten element garderoby przypadł dopiero na lata 50. i 60. XX wieku, kiedy kobiety używały go nie tylko dla ozdoby, ale i z konieczności. Był to nieodzowny element panującego wtedy stylu pin-up. Dziś co prawda apaszki odeszły nieco w zapomnienie, ale ich wzory królowały na pokazach wiosna/lato 2019 - a wkrótce opanują także nasze szafy.

Te printy nosimy już nie tylko na kolorowych chustkach. Teraz przeniosły się one na sukienki, spódnice i bluzki. Ważne, aby były tak delikatne jak same apaszki! Ma to związek z powracającą modą na lata 70. (hipisowskie, zwiewne kroje), ale też styl orientalny (inspiracja dla wielu wzorów). My wychodzimy naprzeciw tym tendencjom i proponujemy Wam kilka modeli zgodnych z tym niezwykle kobiecym trendem.

Spódnica plisowana z guzikami SPÓ-491

Zakochaliśmy się w tych spódnicach, i mamy nadzieję, że Wy też! Wysoki stan, długość midi i nawiązujący do lat siedemdziesiątych rząd guzików z przodu wysmuklą sylwetkę i podkreślą talią. Połączenie drobnych plis i klasycznych apaszkowych wzorów dają wrażenie przepychu. Koniec z gładkimi spódnicami! W tym sezonie na pewno nie będziemy narzekać na nudę.

Bluzka z kontrastową lamówką i wiązaniem BLU-432

Ta bluzka z delikatnej wiskozy to bardziej dosłowne nawiązanie do orientu - zarówno krojem, jak i printami. Nie da się zaprzeczyć, że dużo się na niej dzieje - od kontrastowych lamówek, przez skomplikowany nadruk, aż po efektowne wykończenie dekoltu. Własnie dlatego uważamy, że razem ze spodniami w stonowanym kolorze stworzy ona interesujący zestaw na codzień.

Bluzka w orientalny wzór BLU-438

Pozostajemy w orientalnych klimatach, chociaż tym razem podchodzimy do nich z innej strony, a to dzięki printowi typu paisley. Tu postaraliśmy się o idealne wyważenie elementów: bluzka ma klasyczny okrągły dekolt i proste rękawy o długości 3/4, ale wzór sprawia, że nie sposób nie zawiesić na niej oka. Możliwości stylizacji jest tyle, że wszelkie podpowiedzi są zbędne; na pewno wymyślicie własny, niepowtarzalny sposób na stylizację z tym modelem w roli głównej!

Apaszkowe wzory mogą wydawać się stylizacyjnym wyzwaniem, ale kiedy już się do nich przekonacie, odkryjecie niezawodny sposób na urozmaicenie codziennych strojów. Warto przyjrzeć się temu trendowi, szczególnie teraz, gdy powoli przenosi się z wybiegów na ulice. Czy znalazłyście już zgodnych z nim faworytów w naszym sklepie? Dajcie nam znać w komentarzach! Wasze stylizacje z naszymi ubraniami zawsze są mile widziane :)

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz